Joël was 16 en zat in 5 HAVO, toen hij bij mij aanklopte voor hulp bij zijn studiekeuze. Joël liep er met name tegenaan dat hij niet goed een keuze durfde te maken. Na het onderzoeken van een aantal studie-opties, besloot Joël toch dat hij na zijn eindexamen liever een tijdje naar het buitenland zou willen gaan om wat meer afstand te nemen van alles, voordat hij een keuze voor z’n vervolgstudie zou maken. Hij klaarde helemaal op toen we spraken over de mogelijkheid om naar een Community College in de USA te gaan. Het leuke van dat programma is dat het mogelijk is om een aantal heel verschillende vakken te volgen. Lees hier zijn verslag:
“Tijdens mijn tussenjaar in Amerika heb ik gestudeerd aan een Community College in de buurt van Seatle. Het was een onvergetelijke ervaring waarin ik enorm veel heb geleerd. Niet alleen op academisch vlak, maar ook over verschillende culturen en mensen. Ik heb vrienden gemaakt van over de hele wereld, onder andere uit Kazachstan, Amerika, Oekraïne, Vietnam, Japan, Azerbeidzjan, Duitsland en Denemarken. Die internationale omgeving maakte mijn tijd daar ontzettend bijzonder en verrijkend.
Naast het studeren heb ik ook prachtige plekken bezocht, zoals de indrukwekkende Snoqualmie Falls, het adembenemende Mount Rainier National Park en het schitterende Cannon Beach in Oregon. En natuurlijk diverse bezoekjes aan Seattle, met de iconische Space Needle, levendige markten en gezellige koffietentjes op bijna elke hoek. Seattle had echt een unieke sfeer die ik nooit zal vergeten, de stad is erg groots en ligt prachtig aan zee.
Eén van de hoogtepunten van mijn tijd daar was dat ik zelfs een uur lang zelf een vliegtuig mocht besturen, omdat ik het Aviation-programma volgde. Dat was een ongelooflijk gevoel van vrijheid en avontuur. Aviation als vak was erg interessant en ik heb er veel nieuwe dingen geleerd. Ook al was het erg complex, was het wel heel leuk en vernieuwend. En natuurlijk heb ik ook volop genoten van de fantastische Amerikaanse fastfood maaltijden. Van enorme burgers tot eindeloze milkshakes en pizza’s in alle soorten en maten.
Mijn tijd bij Green River voelde al snel als een tweede thuis. De mensen, de natuur en de sfeer hebben een blijvende indruk op me gemaakt. Ik heb er een geweldige tijd gehad en zou heel graag nog eens terug willen keren om alles opnieuw te beleven.”


